بهترین دلیل استفاده از منهول پلی اتیلن

منهول يا آدم‌ رو یک استوانه عمودی و آب‌بند اصولا از جنس پلی اتیلن است كه در مسيرهاي فاضلاب ، زهكشی، خطوط انتفال سیالات، خطوط کابل های زیر زمینی و … مورد استفاده قرار مي‌گيرد.

این استوانه قبلا از جنس بتن (منهول بتنی) و آجر (منهول آجری) هم ساخته میشد که به دلیل راندمان پایین، عمر کوتاه، عدم آب بندی کامل، هزینه و مدت زمان بالای اجرا و … از رده خارج شده و اکنون در اکثر پروژه ها از منهول پلی اتیلن استفاده میشود.

منهول پلی اتیلن تولیدی این شرکت از لوله کاروگیت اسپایرال یکپارچه میباشد که تحمل بسیار بالایی در فشار وارد شده از خاک اطراف منهول پلی اتیلن را دارند و با توجه به یکپارچه بودن بدنه آب بندی بسیار خوبی دارند.

مراحل ساخت و تولید این منهول پلی اتیلن پس از دریافت نقشه های با دتایل از کارفرما تحت نظارت مهندسین فنی و عمران این مجموعه انجام میشود که در صورت درخواست کارفرما نیروهای فنی کارفرما هم میتوانند از مراحل ساخت منهول پلی اتیلن بازدید به عمل آورند .

موارد استفاده از منهول پلی اتیلن

·         دسترسی به داخل سیستم انتقال پلی اتیلن جهت بازدید، برطرف کردن گرفتگی ها و نگهداری شبکه

·         در صورت نیاز هوادهی به سیستم فاضلاب و تهویه سیستم فاضلاب.

·         جاهایی که نیاز به اتصال چند ورودی و یا خروجی احساس شود.

·         جاهایی که نیاز به تغییر زاویه و تغییرارتفاع و تغییر اندازه سایز لوله ها و … دارند .

·         تولید منهول پلی اتیلن با وروردی و خروجی های نقشه ارائه شده از طرف کارفرما با هر زاویه ای و در هر ارتفاعی از بدنه منهول فاضلابی

·         تولید منهول فاضلابی کاملا آب بند و بدون انتشار بو از منهول

·         تولید منهول بدون نیاز به بتن ریزی پشت دیواره منهول با مقاومت بالا در برابر فشار خاک به دیواره منهول پلی اتیلن

مزایای منهول پلی اتیلن

·         منهول پلی اتیلن طول عمر بسیار بالا و مقاومت در برابر اسیدها و بازها و انواع مواد شیمیایی دارد

·         به دلیل انعطاف بالا منهول پلی اتیلن امکان شکستن حتی در زلزله هم وجود ندارد و نیازی به تعمیر و نگهداری وجود ندارد

·         سرعت بالای هم در ساخت خود منهول در کارخانه و هم در زمان اجرا در محل پروژه

·         هزینه کم ساخت و نصب بسیار اسان حتی گاها بدون نیاز به جرثقیل برای منهول پلی اتیلن

·         هزینه های بارگیری و باربری و باراندازی بسیار پایین و در نتیجه پایین آوردن هزینه های اضافی

·         آب بندی کامل بدون نشت هیچگونه فاضلابی به محیط اطراف منهول و بدون نفوذ به داخل منهول

·         قطر منهول دسترسی پلی اتیلن از حداقل 60 سانتیمتر آغاز و تا 2500 میلیمتر یا 2.5 متر ادامه خواهد داشت. منهول دسترسی پلی اتیلن در اغلب موارد دارای پله می باشد.

منهول پلی اتیلن

منهول آدم رو طبق قاعده می بایست به نحوی طراحی گردد که امکان فعالیت یک نفر با عرض شانه 60 سانتی متر در آن براحتی وجود داشته باشد لذا پیشنهاد می گردد حداقل از منهول پلی اتیلن با قطر 90 سانتی متر استفاده گردد. عکس فوق منهول به قطر 1000 میلیمتر را نشان می دهد که دارای عمق 25 متر بوده و برای پروژه قطار شهری اصفهان مورد استفاده قرار گرفته است .

منهول های تولید شده از لوله اسپیرال کاروگیت بوده و دارای مقاومت و دوام بیشتری از منهول های تولید شده ازپلی اتیلن تک لایه را خواهند داشت.

منهول های تولید شده از لوله اسپیرال بخاطر یکپارچگی بدنه منهول و تحمل فشار زیاد تا هر عمقی که دفن شوند و حتی در صورت بتن ریزی در اطراف منهول هم مقاومت نموده و دچار مشکل نمیشوند

منهول پلی اتیلن در قطر های 800 و 1000 و 1200 و 1400 و 1600 و … میلیمتر تولید میشود و هیچ محدودیت ارتفاعی هم برای تولید منهول پلی اتیلن وجود ندارد ، وروردی و خروجی های منهول پلی اتیلن طبق لوکیشن و زاویه درخواستی خریدار نصب و با جوش روی بدنه آب بندی میگردد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت پایپ گستر مراجعه فرمایید .

منهول پلی اتیلن دسترسی

در برخی موارد مشاهده کردیم و یا در اخبار نیز منتشر شده است به علت استفاده از منهول فاضلاب غیر استاندارد باعث ایجاد حادثه شده است و جان خیلی ها را به خطر انداخته است از همین رو منهول فاضلاب استاندارد را از پایپ گستر تهیه کنید تا خیالتان از این بابت نیز راحت باشد . منهول فاضلاب با کیفیت ساخت بسیار بالا و دوام بالا تحمل فشار بسیار بالا را از ما خریداری کنید .

منهول پلی اتیلن در مقابل بو کاملا مقاوم عمل کرده و هیچ گونه بوی بد از منهول خارج نمی شود . لذا با خیال راحت از منهول های شرکت پایپ گستر استفاده نمایید . این متن را به این دلیل نوشتیم که برخی منهول های ساخت سایر کارخانه ها دارای کیفیت بسیار پایین بوده و در ساخت منهول از ماده کم ارزش و ارزان گرانول به جای پلی اتیلن که تشخیص آن کمی دشوار است استفاده میکنند از همین رو بعد از نصب و راه اندازی منهول بوی بد و بوی گند از آن منهول بیرون میزند که به شدت ناراحت کننده بوده و اعتراض مردم آن منطقه را به دنبال خواهد داشت . پس منهول با کیفیت را تهیه نمایید . پیشنهاد ما به شما منهول پلی اتیلن شرکت پایپ گستر می باشد .

قیمت منهول پلی اتیلن

·         قطر منهول

·         ارتفاع منهول

·         تعداد ورودی و خروجی منهول

·         فلنج دار بودن یا نبودن ورودی ها و خروجی های منهول

·         قطر ورودی های منهول

·         نصب یا عدم نصب پله برای منهول